NNW Szkolne

Ubezpieczenie NNW Szkolne

Co roku na pierwszym zebraniu w szkole rodzice stają przed decyzją, czy chcą ubezpieczyć swoje dziecko na polisie oferowanej przez szkołę. Przeważnie tego typu ubezpieczenie kosztuje w granicach 50 zł za rok. W niektórych szkołach o wyborze ubezpieczenia decyduje dyrekcja, a w innych rada rodziców. Czasami są to dobre ubezpieczenia NNW Szkolne, czasami dyrekcja lub rada rodziców ulegają złudnemu marketingowi lub po prostu "z lenistwa" kontynuują polisę ubiegłoroczną, która wcale nie musi przedstawiać dobrych warunków. Dochodzi tutaj czasami także kwestia funduszy prewencyjnych i darowizn dla szkoły. Należy wiedzieć, że za składkę 50 zł ubezpieczenie NNW Szkolne powinno mieć sumę ubezpieczenia minimum 20 tysięcy dla trwałych uszczerbków na zdrowiu. Ponadto powinno się zwrócić uwagę na opcje dodatkowe takie jak świadczenie za pobyt w szpitalu czy zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Jeżeli nasze dziecko złamie rękę to wypłata z tego tytułu wyniesie paręset złotych. Jednak, aby ręka wróciła do sprawności potrzebne będzie leczenie i rehabilitacja, których koszty realizowane w formie prywatnego leczenia praktycznie zawsze przekroczą odszkodowanie wypłacone za trwały uszczerbek na zdrowiu. Dlatego bardzo ważne jest, aby ubezpieczyciel refundował również takie rzeczy (w AXA zwrot nawet do 7500 zł). Dodatkowo należy upewnić się, czy ubezpieczenie Szkolne działa także w trakcie treningów w klubach sportowych. W AXA jest to standardem, jednak nie każdy ubezpieczyciel ma to w zakresie.

Poznaj ofertę NNW dla dzieci w wieku szkolnym w AXA - Bezpieczny.pl

NNW dla Szkół AXA Bezpieczny.pl

Dlaczego ubezpieczenie NNW Szkolne w AXA jest lepsze?

• Ubezpieczenie NNW Szkolne jest dostępne w różnych wariantach. Nie jesteśmy już "uwięzieni" w obrębie wariantu wybranego przez szkołę. To my decydujemy jak szeroki zakres ochrony ma mieć nasze dziecko.
  • Ubezpieczenie NNW jest aktywne 24h na dobę na całym świecie.
  • Ochrona działa także w trakcie treningów i w klubach sportowych do których uczęszcza nasze dziecko.
  • Ubezpieczenie zawieramy wygodnie przez internet. Możemy zapoznać się z warunkami umowy czego często nie doświadczymy w szkołach.
  • Polisa jest elektroniczna, otrzymujemy ją na adres e-mail oraz do swojego konta klienta. Dzięki temu mamy do niej zawsze dostęp.
  • Nie musimy już chodzić do sekretariatu, wpłacać tam składek, prosić o udostępnienie polisy lub o procedurę zgłaszania szkód.
  • Do dyspozycji mamy wsparcie merytoryczne swojego dedykowanego Opiekuna Bezpieczny.pl.
  • Korzystamy z uproszczonej ścieżki zgłaszania szkód na podstawie skanów lub zdjęć dokumentów z wypadku i leczenia.
  • Szkody zgłaszamy za pośrednictwem konta klienta, formularza szkód lub na infolinii.
  • Otrzymujesz od nas rabat 10% na całą polisę po podaniu kodu opiekuna 02202 za to, że jesteś świadomym klientem i dbasz o bezpieczeństwo swoich dzieci.
  • Możesz dobrowolnie ubezpieczyć dziecko w dodatkowej opcji ze świadczeniem za pobyt w szpitalu w wyniku choroby i z usługami assistance.
  • Na jednej polisie możesz ubezpieczyć wszystkie swoje dzieci. Bez względu na to do jakich placówek uczęszczają możesz wybrać dla każdego z nich inny wariant ochrony.
  • Korzystasz z jednej z najlepszych polis ubezpieczenia NNW dla oświaty dostępnej na rynku i na dodatek oferowanej przez wiodącego międzynarodowego ubezpieczyciela AXA.

Co warto jeszcze wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym dla dziecka?

Pamiętaj, że ubezpieczenie NNW Szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym! Szkoła nie może zmusić Cię do ubezpieczenia dziecka, ani tworzyć barier typu "bez NNW dziecko nie pojedzie na wycieczkę". Jedynie wycieczki zagraniczne podlegają obowiązkowi ubezpieczenia, natomiast wycieczek krajowych takie obostrzenia nie obejmują.

Jeżeli już ubezpieczyliśmy dziecko w szkole, to wciąż możemy wykupić mu kolejną polisę indywidualną w AXA. Życie i zdrowie jest bezcenne więc w razie wypadku dziecku przysługiwać będą dwa świadczenia - z polisy indywidualnej i polisy grupowej. W takiej sytuacji (czego nikomu nie życzymy) będzie bardzo dobra okazja, aby przekonać się o jakości obu posiadanych ubezpieczeń i zobaczyć która polisa lepiej chroni naszą pociechę.

Uważaj na polisy z tzw. progresją! Na rynku pojawiły się oferty, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo dobrze. Wysoka suma ubezpieczenia i świadczenia "do 750 zł za 1% uszczerbku na zdrowiu" przyciągają uwagę. Jednak te polisy mają często formułę świadczeń progresywnych. Co to oznacza? Za drobne urazy (gdzie uszczerbek na zdrowiu nie przekroczył np. 10%) świadczenie może wynieść np. 100 zł za 1%. Natomiast świadczenie w wysokości 750 zł za 1% dedykowane jest dla urazów, w których uszczerbek na zdrowiu przekroczył 100%, czyli dziecko powinno mieć połamane obie ręce, obie nogi, miednicę i kręgosłup, aby osiągnąć taki wysoki poziom uszczerbku na zdrowiu. W AXA nie stosujemy schodków progresyjnych!

Zwróć uwagę na świadczenie za pobyt dziecka w szpitalu. Większość ubezpieczeń przewiduje takie świadczenie, ale tylko gdy pobyt w szpitalu spowodowany jest nieszczęśliwym wypadkiem. W AXA możesz dodatkowo rozszerzyć zakres ochrony o świadczenia za pobyt dziecka w szpitalu w wyniku choroby. Ważne jest także od którego dnia ubezpieczyciel w ogóle wypłaci świadczenie. W AXA pobyty w szpitalu w wyniku NNW płatne są już od 1. dnia pobytu!

Zastanawiasz się dlaczego nasza oferta jest tak tania, a w zamian otrzymujesz tak dobre warunki ochrony? Ponieważ Twoja składka w całości przekazywana jest na ochronę ubezpieczeniową i nie finansujesz nią żadnych darowizn czy funduszy prewencyjnych dla osób trzecich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.Bezpieczny.pl